0

Nezařazené

27/11/2019 v 18:45 od

Vykoukal s námi do Budějovic!

Na výjezd do Českých Budějovic se nahlásil i sportovní manažer Jiří Vykoukal, při této příležitosti nám zodpověděl pár otázek:

1) Ahoj Jirko, jak se vůbec zrodil nápad, že by jsi vyrazil společně s fanouškama na zápas do Českých Budějovic? Ani vlastně nevím. Někde jsem to asi zmínil.Pak mě oslovili kluci z Fopka, že to ještě nikdo neudělal, tak jdu do toho. Hokej pro fanoušky.

2) Jak vzpomínáš na předchozí zápasy v Budějovicích? Dost se o tom mluvilo i psalo. Zaregistrovali jste něco na střídačce přímo při zápase? Nebo si toho člověk všimne až druhý den v novinách? No na jeden televizní si vzpomínám . Tenkrát to byl docela dlouhej zápas. První třetina snad 0:5, retro dresy paráda na čt sport.Tenkrát jsme stáli s Kamilem na střídačce a říkali si , jak se ten čas neskutečně vleče. To bylo velký. Pak ještě na jeden, který jsme myslím vyhráli 4:2. To byl parádní zápas. Jinak mi to už splývá. Já většinou nevnímám co se děje na tribunách, teda pokud z toho není nějaká mela, ale když jde o nějaké pokřiky, tak to po zápase vůbec nevím co se dělo, jak jsem byl vtažený do hry.

3) Jak ze svých zkušeností hodnotíš fanouškovskou kulturu na českých stadionech? Já mám srovnání se Švédskem , Finskem a Amerikou. Nikde nejsou fanoušci tak hluční a kreativní jako u nás. Na druhou stranu venku neslyšíte tolik nadávek a urážek na vlastní hráče, soupeřovi hráče, trenéry , rozhodčí a fanoušky soupeře.

4) Co říkáš na tresty a zákazy, které fanoušci napříč republikou dostávají? Jsou podle tebe tresty adekvátní způsobeným činům? Zase když to srovnám s Finskem, tak tam jsem nikdy nezažil, aby létali na led mince, baterky, láhve s pitím atd. Osobně jsme po jednom zápase v Jihlavě dostal plechovkou piva. Dodnes mám z toho pět stehů. Když chtějí lidi něco křičet, tak at si křičí. Tohle mi osobně nevadí, ale mělo by to mít aspoň trochu úroveň. Dají se vymyslet pokřiky, které nemusí nutně zahrnovat všechna sprostá slova. Ale hazení předmětů na led, bych osobně tvrdě trestal. A jednu věc co nikdy nepochopím tátu fanouška, který jde na hokej se svým děckem a v jednom kuse nadává. Tomu opravdu nerozumím.

5) Jak se díváš na havířovské kauzy, kdy za vypůjčenou šálu sedí několik fanoušků přes půl roku na vazbě, zatímco člen místní security, který zabil fanouška, je stíhán na svobodě? Co k tomu chcete říct, když na zápase umře fanoušek. Tohle je opravdu tragédie. Šály a čepice se s lidským životem nedají porovnávat.

6) Jaký máš názor na pyrotechniku? Popravdě z pyra jsem byl unešený, když jsme postupovali z 2. ligy. Moc se mi to líbilo, protože jsme to nikdy nikde nezažil. Ale vzhledem k okolnostem, a to je hlavně uzavřený prostor atd. nemá pyro na zimáku co dělat.

Ve druhém autobuse zbývá posledních pár míst. Pojeďte si s Jirkou popovídat nejen o prostějovském hokeji. VŠICHNI V ČERNÉM!

Napsat komentář