0

Reporty

02/11/2018 v 14:46 od

Vsetín – Prostějov 6:3, 20. října 2018

Lapač – legenda mezi stadiony v Česku. Vsetínští fans – pojem mezi fanoušky po celé republice. A právě sem a na ně směřovaly pohledy Prostějováků v sobotu 20.10.2018, kdy sem zajížděl náš klub k utkání 16. kola Chance ligy. Na zápas vypravujeme bus, ve kterém se nás schází celkem 40. Počet opravdu mizerný, nicméně může být i hůř. Navíc do Vsetína vždy cestuje několik posádek aut, takže doufáme v solidní počet. Od stadionu vyjíždíme již ve 14 hodin, abychom stihli zastávku na jídlo a nějaký ten lahodný mok. Autobus ihned obchází výběrčí cestovného (rudý jako drak z náročného pátečního večera) a od všech inkasuje peníze na cestu, přece jen bude den dlouhý a bůhví, kdo jak dnes bude ovlivněn alkoholem. A díky bohu zato, protože minimálně v mém případě to opravdu bylo náročné.. V autobuse pijeme klasické dobroty všech druhů, vévodí však jednoznačně lahváče. Ty dělají velkou neplechu v tělech některých mužů s prostatickými problémy, navíc si s nimi pohrál i pan řidič, který zastavil a fingoval zastávku, nečekaně se však rozjel a zavodněným chudákům zůstaly jen oči pro pláč. A ani bych se nedivil, kdyby jim tato taškařice způsobila i lehké ucvrknutí. Hudební doprovod nám dnes dělají hitovky Lunetiků mixované vyzváněním z nezapomenutelné Nokie 3310.

Po cestě zastavujeme v jednom pohostinství, kde hodujeme tekutou i pevnou stravu a skvěle se bavíme. Pan vrchní ze začátku mírně nestíhá a sem tam něco poplete, ale nakonec všichni odchází spokojení. Zejména pak jeden výjezdník, který dostal od pana vrchního dýško ve výši 8 Kč, asi jako bonus za vypitá piva a rumy. Před odchodem dáme u baru poslední rundu pálenky z Nivnice a odcházíme do busu. Do Vsetína přijíždíme v pěkném čase, nakoupíme vstupenky, někteří jdou ještě navštívit bar pod stadionem.

V sektoru se nás schází celkem 91 Fans of Prostějov. Snažíme se fandit z plných plic, troufám si tvrdit, že jsme i docela slyšet. Pochopitelně, početnému domácímu publiku se těžko konkuruje, zvlášť z tragického sektoru pro hosty. Navíc naše fandící sestava není úplně ideální, dnes je poměr kotelníků z domácích zápasů k fanouškům z ostatních částí prostějovského stadionu snad nejmenší co pamatuji. Spíkr se skvěle snaží fanatizovat své stádečko, z výše uvedených důvodů to však nemá vůbec lehké. Sem tam mu někdo pomůže, například s rozeřváváním Svařáku, který jsme si na tribunách zazpívali po hodně dlouhé době. U bubnu se dnes ukázal další z mladých nadějí, díky za to, jen tak dál mládežníci.davdavCelková návštěva je dle oficiálních údajů 3270, skvělé číslo, ale osobně si myslím, že návštěva byla spíše ještě o nějakou tu stovku větší. Závidím a závidět budu, dokud u nás nebudou chodit podobné počty (budou ještě vůbec někdy?). Domácí fandění je takové neslané mastné, někdy fandí opravdu skvěle, zejména pak ke konci zápasu je to velká jízda. Někdy mají ale dost slabá místa. Co se týče občerstvení na stadioně, na škvarkovou pomazánku a topinky je hodně výjezdníků natěšeno podobně jako na sestup Mory zpět tam, kam patří, tedy do první ligy. Jak je to jednoduché – i obyčejný opečený chleba dokáže chutnat, na leckterých stadionech by se mohli od Vsetína učit.20181020_VSE_PRO_0113davK hokeji se raději moc vyjadřovat nebudu, musím se upřímně přiznat, že jsem jej ani nijak extra nesledoval. Za zmínku však stojí dvě statistické zajímavosti ze zápasu – využití přesilovek 4:0 a počet střel na branku 31:14! Tak takhle tedy ne, páni hokejisté.

Po zápase nás kordon policistů doprovází do autobusu a jedeme zpět směr úrodná Haná. V autobuse se ještě do kasičky vybere velice slušná částka, díky každému, kdo přispěl!

Omlouvám se, že jsem některé chvíle na stadioně i cestu domů v reportu trošku odbyl, bohužel mám menší mezery v paměti. Příště to bude trošku obsáhlejší, slibuji :).

Sepsal: Komin

Napsat komentář