27

Svět ultras

03/11/2016 v 16:21 od

Svět Ultras: 8 nejlepších výjezdů ze světa + nejpočetnější prostějovské výjezdy

Přinášíme druhý díl naší nové rubriky Svět Ultras. Dnes se podíváme na 8 nejlepších výjezdů ze světa a jako bonus i na nejpočetnější prostějovské výjezdy!

O co jde v této rubrice?

Jak už napovídá samotný název, v této dlouho připravované nové rubrice našeho webu se budeme věnovat fanouškovskému životu napříč celým světem. Těšit se můžete například na přehled nejlepších táborů jednotlivých zemí, nejlepší sestřihy fandění, nejkrásnější chorea, nejpůsobivější pyroshow, nejpočetnější výjezdy, nejlepší chorály nebo nejlepší stadiony.

Možná se teď ptáte, proč budeme něco takového psát na web prostějovských fanoušků. Důvodů je hned několik. Tím nejdůležitějším je snaha ukázat lidem, kteří třeba nesledují fanouškovskou scénu, jak to vypadá za hranicemi naší země. Někdy i velmi blízko za hranicemi. Jak si tam fanoušci dokáží užít zápasy svého klubu, bez ohledu na soupeře nebo výsledek na hřišti. Ukázat lidem cestu, jak se na tribunách bavit. Jak si najít cestu do kotle. Jak se fanděním bavit za jakéhokoliv stavu na ledě. Jak si užít svůj volný čas naplno a myslet trochu pozitivněji.

Jak se budeme prezentovat my fanoušci, jak si zápasy a výjezdy užijeme, to záleží pouze a jen na nás. Snažme se z našeho kotle udělat skvěle namazaný stroj, který nám budou ostatní závidět. Tahle změna zřejmě nebude trvat týdny ani měsíce, ale roky. Možná i dlouhé roky. Třeba se to ani nepovede, ale za pokus to jistě stojí. Vždyť jde o náš milovaný sport, klub i město. Zkusme si vzít příklad z těch nejlepších fanouškovských táborů na světě. Přesně o tom tahle rubrika bude…

Soutěž

Napište dolů do komentářů, jaký výjezd na vás nejvíce zapůsobil a vyhrajte nálepky, zapalovač nebo placku z našeho fanshopu! Losovat budeme hned 3 výherce! Při losování na vámi zvoleném výjezdu nezáleží, proběhne čistě náhodně a nerozhoduje tedy, jestli např. výjezd Lechu Poznań měl více „hlasů“ než jiný. Každý fanoušek může poslat pouze jeden komentář. Seznam výherců se objeví příští týden v následujícím díle Světu Ultras. Poté si můžete svoji cenu vyzvednout ve fanshopu.

Výherci z minulého dílu

Fessoj, ondra285 a Had z letadla. Ozvěte se prosím na FOP email nebo do zpráv na FB stránce Fans of Prostějov. Následně obdržíte kód, kterým se prokážete ve fanshopu a budete moci nakoupit suvenýry v hodnotě 100 Kč zdarma.

8 NEJLEPŠÍCH VÝJEZDŮ ZE SVĚTA + NEJPOČETNĚJŠÍ PROSTĚJOVSKÉ VÝJEZDY

Aris Thessaloniki, Řecko

Počet: 30 000 fans, vzdálenost: 500 km, cíl: Atény

Hansa Rostock, Německo

Počet: 6 000 fans, vzdálenost: 380 km, cíl: Lipsko

Johor Darul Ta´zim, Malajsie

Počet: 45 000 fans, vzdálenost: 330 km, cíl: Kuala Lumpur

Lech Poznań, Polsko

Počet: 12 000 fans, vzdálenost: 312 km, cíl: Varšava

Trabzonspor, Turecko

Počet: 60 000 fans, vzdálenost: 1 063 km, cíl: Istanbul

Borussia Mönchengladbach, Německo

Počet: 10 000 fans, vzdálenost: 617 km, cíl: Curych

Corinthians Paulista, Brazílie

Počet: 15 000 fans, vzdálenost: 18 500 km, cíl: Tokio

Eintracht Frankfurt, Německo

Počet: 12 000 fans, vzdálenost: 1 145 km, cíl: Bordeaux

BONUS – NEJPOČETNĚJŠÍ PROSTĚJOVSKÉ VÝJEZDY

Dle dochovaných informací jsou dodnes největšími výjezdy prostějovského hokeje ty do sousední Olomouce, kam v 60. letech cestovaly na ligová utkání tisíce prostějovských fanoušků. Co se týče prostějovských fotbalových výjezdů, tak tam stojí za připomenutí především cesta speciálním vlakem v roce 1936 na pohárové utkání do Vídně, kam se vypravilo 1 000 fanoušků z Hané. Prostějovské SK tehdy porazilo vídeňskou Admiru 4:0.

Poděl se o článek s kamarády a napiš, jaký výjezd tě nejvíc zaujal!

Napsat komentář

1 2