0

Reporty

07/06/2021 v 19:14 od

SOUHRN: 10 graffiti z dílny Fans of Prostějov

Po dokončení slibovaného desátého díla přicházíme s velkým souhrnem, mapujícím všechny prostějovské pouliční malby od FOP 1913. Můžete se dočíst jak to celé začalo, pár zajímavých “nej” z tvorby, prohlédnout si kompletní fotogalerii všech 10 graffiti a v neposlední řadě nám také pomoci s další tvorbou finančním příspěvkem.

Že máme v pouliční propagaci našeho klubu značné rezervy víme už dlouho, v minulých letech tohle téma občas nakousneme, ale vždy tak nějak časem upadá do zapomnění. V náročných sezonách, kdy se neúprosně týden co týden střídají domácí utkání s blízkými i dalekými výjezdy, a s nimi spojené choreografie, nenacházíme sílu a možná trochu ani odhodlání se pustit do něčeho tak složitého.

Situace se ale časem mění, lidí na stadionech rapidně ubývá, chorea už nepůsobí takové haló jako dříve, a tak přichází na přetřes staronový nápad. Zkusit podpořit klub a celou prostějovskou fans scénu street artem. Až překvapivě jednoduše se vše daří uskutečnit jak po stránce přípravné, tak i po té praktické. Vzniká jednoduchá, ale přesto pěkná malba SKPV, která má u široké hokejové veřejnosti pozitivní ohlas, což nám vlévá krev do žil a přemýšlíme nad dalšími díly. Ty nakonec necháváme až na léto po sezóně 2019/2020, kdy také spouštíme akci “10 prostějovských graffiti”, čímž na sebe uplétáme pověstný bič.

Nejdříve jde vše jako po másle, jsou nám nabízeny prostory prakticky denně. Většina nabídek je skvělých a jsme za ně velmi vděční. Některé ale musíme odmítat, protože nejsou na úplně vhodných místech, za jiné si jejich majitelé zase chtějí nechat platit, což si ale nemůžeme pochopitelně dovolit. Samotné kreslení je prací sice zábavnou, ale občas také náročnou. Komplikace přinášejí občas nepředvídatelné meteorologické podmínky, velmi často okolo jezdící a kontrolující policie, ale i technické problémy s materiálem. Asi největší pozdvižení přichází s pyroshow u našeho nejdelšího díla SKP, kdy vinou nepřesné komunikace měníme pro okolní obyvatele obyčejný večer ve skutku neobyčejný. S bengálem v ruce se mimochodem angažoval také jeden z místních hokejistů.

Idylická situace se láme po devátém graffiti, kdy chceme desítku zakončit něčím krásným a neobyčejným. Předlouho tápeme, prakticky celou koronavirovou sezónu 2020/2021 stojí jednání o vhodných zdech na mrtvém bodě. Až se přece jen v květnu začínají hýbat ledy a rodí se graffiti s tématikou Legionářů.

Na závěr bychom chtěli dodat, že celkových 10 kreseb bylo zhotoveno 27 prostějovskými fanoušky, kteří přiložili ruku k dílu ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Naším cílem nebyla jen propagace milovaného klubu, ale také zkrášlení pouličního prostoru Prostějova, který snad nyní vypadá zase o něco lépe, než tomu bylo před rokem touto dobou. A co bude dál? To už záleží jen na prostějovské hokejové veřejnosti.

Kompletní street artová desítka nás stála celkem 41 374 korun a je prakticky pouze jediná možnost jak ji zaplatit, a to dobrovolnými příspěvky od Vás fanoušků. Pokud se to povede, tak jsme připraveni pokračovat. Zajímavých nápadů máme ještě dost. Pokud se Vám tedy líbí tvorba, tak prosím přispějte na níže uvedeném bankovním účtu nejpozději do neděle 20. června. Předem děkujeme za každý dar.

Bankovní účet: 5350648002/5500

Pár zajímavostí

Celkové náklady: 41 374 Kč

Celková pokreslená plocha: 284,59 m2

Počet aktivně zapojených fanoušků : 27

Největší kresba: Zábava našeho života 84,38 m2

Nejmenší kresba: Garáž PV Ultras 4,9 m2

Nejdelší kresba: Sportovní Klub Prostějov 32,8 metru

Nejvyšší kresba: Vlajkonoši 2,7 metru

Kompletní fotosouhrn

Napsat komentář