0

Reporty

30/11/2022 v 13:31 od

Šumperk – Prostějov 2:3 pp., 14. listopadu 2022

Na tento zápas se zlehka mobilizujeme už od posledního vzájemného špílu, kdy za námi na Hanou dorazilo přes tři desítky příznivců Draků. Někdy v průběhu zápasu mění svoji šálu za naši s některým z prostějovských normálů, a následně tuto výměnu prezentují na sociálních sítích jako ulovený suvenýr. Prostě morální dno, ale od Šumperka to nijak nepřekvapuje. Jak všichni víme, v Šumperku se rekonstuuje jedna tribuna, a tak by to dnes mohlo být zajímavé. K Drakům míříme šesti auty, dáváme sraz před stadionem. a odtud společně míříme k hlavnímu vchodu místní stodoly.

Nyní přichází vsuvka na menší tip pro lidi, kteří mají například díky energetické krizi hluboko do kapsy. Pohlídejte si, kdy do Šumperka opět přijede Prostějov, a s ledovým klidem můžete vykrást jakoukoli banku v Olomouckém kraji. A rozhodně nemusíte spěchat, všechny speciální složky budou na jednom místě, a to u zimáku v Šumperku 🙂 Takhle bych popsal bezpečností přípravu na dnešní zápas. Na druhou stranu, po minulém špílu se to dalo čekat. Ale co se musí nechat, nikdo od mužů zákona nás neprudí, nejsou potřeba nesmyslné ofocování občanech a xichtů a vše probíhá v klidu.

Další palec nahoru zaslouží místní sekuritka včetně jejího vedoucího. Naprostá profesionalita i přístup a příklad pro všechny ostatní „ochránce fanoušků“. Zmíněný vedoucí se nás dotazuje na počet, kupuje nám lístky, my mu dáváme prachy a poté si to všichni společně nakráčíme do sektoru.
Sektoru….Jak jsem už říkal, na stadionu se rekonstruje jedna tribuna, a tak věšíme vlajku na ochrané ploty a v rohu před mantinelem se scházíme v počtu 30 hlav.

Nyní vzpomínám na cestu, kdy se nás jeden spolujezdec ptal, zda je v Šumperku dobrý sektor hostů, že tam ještě nebyl. Říkám mu, ať se nechá překvapit a teď jej po očku pozoruju co na to říká. Někteří jsou nasraní, někteří žasnou údivem, a já to beru tak, že je to zase další zážitek, a co by za to třeba dali příznivci v NHL, stát přímo u mantinelu :D.

Přímo v sektoru není umístěn žádný stánek, ale po skupinkách, a s doprovodem sekurity nebyl problém jít přímo do domácího bufetu umístěného nahoře vedle hlavní tribuny. Za tohle opět palec nahoru.
Snažíme se nějak rozumně poskádat a rozjíždíme náš support. Co si budeme, řvaní přímo do mantinelu není žádná sláva, ale když zařveme opravdu všichni, jsme slyšet víc než domácí.

To se místním Drafans moc nelíbí, a na úvod druhé periody spouští „není vás slyšet“ poté přidávají i „zkurvené Prostějov“ Na to reaguje náš spíkr, a druhá třetina se nese v duchu urážení soupeře. Nenávist s Šumperkem tu byla odjakživa a i když se mohlo zdát, že to za poslední roky nebylo tak „na nože“, stále jsou naším rivalem. Možná i pro jejich dementní fanklubáckou mentalitu, kdy po zkrojení části jejich vlajky si jí vesele došili zpět, vyměněnou šálu prezentují jako ukradenou apod. Nemůžu si pomoct, ale Drafans mi připomínají takové fanouškovské béčko Přerova. Na výjezdu roztažení po celém sektoru, co nejvíc mlácení do bubnu a mentalita mimo chápání ultras scény. Doufám jen že časem neklesnou například na úroveň Pardubic, které v tomhle ohledu momentálně „ovládají“ extraligu. To už by byla úplně jiná dimenze a byla by to škoda.

Ve třetí třetině se bavíme supportem, jdeme i „dolů“ a dáváme polohlasem chorál, který vybouchne a v ten moment jsme za zápas nejvíc slyšet. Daří se nám i vyrovnat a i přes mnoho šancí na obou stranách, a závěrečného tlaku domácích, se dostáváme do prodloužení. V tom po minutě rozhoduje náš plejer Burian a dáváme si s hráči přes mantinel „Táhneme na hokej“. Jsem moc rád, že se tahle skvělá děkovačka, která brzo oslaví 15 let, stále drží, a doufám, že se tu bude řvát i za další desítky let.

Na závěr ještě vyjadřujeme podporu jedinému Prostějovákovi v našem dresu, Martinu Pěnčíkovi, který byl poslán na střídavé starty do Havířova, a již tradičním popěvkem dáváme najevo, co si o jeho působišti myslíme.
Sekuritka nás doprovází před stadion, odtud jdeme společně ke svým povozům a rozjíždíme se na svoji rodnou Hanou. Před bránou stadionu ještě postávají dva(!!) Šumperští, kteří posílají pár nadávek a prostředníčků přes hradbu policie, ale jinak se dál nic zajímavého neděje.

Sepsal: ValerijKniazev

Napsat komentář