3

Reporty

18/09/2017 v 13:14 od

Slavia Praha – Prostějov 0:3, 16. září 2017

Vzhledem k nečekaně malému zájmu o výjezd na Slavii se z původně plánovaného autobusu uskromňujeme na tranzit, který se však již na poslední chvili nepodaří sehnat. Proto se tedy na sobotní výlet do hlavního města vypravujeme alespoň autem. Už na srazu přichází první velké zklamání dne – řidič je dnes výjimečně úplně střízlivý! Před dvanáctou hodinou z Prostějova vyráží 4 fanatici s jasným cílem přivézt minimálně tolik bodů, kolik dnes každý vypije panáků všemožného šnapsu. Po prvních pár ujetých metrech zavoní v autě lahodná vůně rumu a za pár kilometrů je vůně doplněna ještě o výpary z domácího uzeného. Cesta probíhá rychle, v autě je zábava na solidní úrovni, menší komplikace přinese pouze svítící kontrolka oleje. Při průjezdu kolem letiště ve Vyškově si střihneme rychlý závod s účastníky tuning srazu a kousek před Prahou zalaškujeme v rychlosti kolem 160 km/h s děvčaty z vedle jedoucího auta. K Edenu dorážíme 2 hodiny před zápasem, setkáme se s dalším účastníkem výletu, který musel jet z pracovních důvodů již ráno a jdeme investovat nějakou měnu do lihoviny a jídla v jedné z hospod.

Na stadion se dostáváme chvilku před úvodním buly. Zde přichází druhé a největší zklamání dne – ostudný počet v našem sektoru. Celkem se nás v Edenu sešlo 24, přičemž z tohoto počtu bylo ještě šest dětí předškolního a raného školního věku. Chápu, že vzhledem k situaci v klubu není moc chuti do hokeje a spousta lidí se šetří na výjezd měsíce do Budějovic. Co však ale nechápu je to, proč někteří původně nahlášení dali přednost účasti na hodech v Prostějově. Malý počet nás ale neodradil od poctivého fandění, do kterého se pravidelně zapojuje asi desítka fanoušků. Nezapomene také několikrát vyjádřit naše „sympatie“ k panu Žigárdymu. Domácí hodnotit nebudu, moc věcí k hodnocení u nich nebylo. Za zmínku stojí jistě i počet strážců zákona, kteří očekávali příjezd autobusu. Každý z nás tak měl na stadioně svého tajného a kolem stadionu minimálně 5 uniformovaných.

Hráči na ledě zklamali, protože se neřídili naším výjezdovým plánem (co panák, to bod do ligové tabulky) a získávají pouze tři body za výhru 3:0. Po zápase si společně s hráči zakřičíme první Táhneme na hokej a nezbývá než doufat, že nás příště opravdu bude víc…

Cestu domů nám ještě několikrát kříží dvě auta fotbalových slávistů, kteří nás chtějí navést směr Chodov, kde nám zřejmě plánují ukázat slevy v místním nákupním domě. My však máme vše nakoupeno a tudíž jejich nabídky nevyužíváme..

Za tři hodinky jsme v Prostějově a vyrážíme si užít hodové zábavy. Výjezd to byl vskutku kvalitní. Ve středu všichni na Havířov a v sobotu do Budějovic!

Sepsal: Leukominik

Napsat komentář

    • Kurva tak tam zacni delat podporu prvni ty. Par kluku tam chodi tak se pridej k nim kdyz chces !!!