0

Reporty

19/10/2018 v 18:43 od

Prostějov – Frýdek-Místek 2:3, 15. října 2018

Až ve 14. kole letošní sezóny příchází to, na co jsme všichni netrpělivě čekali – pondělní hokej! Na to pravé pondělí s chmurným počasím, depresemi, mizernou náladou, příšerným supportem a ještě horší návštěvou si ale budeme muset ještě minimálně týden počkat. Dnes je venku opět moc pěkně, nálada po 4 výhrách v řadě taky solidní, navíc proti Frýdku fandíme vždy obstojně. Dokonce se scházíme včas, vlajka i další věci jsou nachystány již několik minut před začátkem zápasu.

Sektor hostů zeje prázdnotou již na čtvrtém utkání po sobě, také z Frýdku k nám nikdo nedorazil. Ono se ale zas tak není co divit. Když si ke zmiňovanému pondělku přičteme velmi překvapivé poslední 15. místo frýdecko-místeckých hokejistů, tak se asi nedají zrovna očekávat davy fanoušků jak ze slezského Frýdku, tak ani z moravského Místku.

Nás se schází možná o trochu více než proti Kadani, ale počet je opravdu slabý. Opět zkoušíme nového spíkra a bubeníka. Spíkr se v některých aspektech zlepšuje, v jiných zase přešlapuje na místě. Mějte s ním prosím trpělivost, přece jenom má za sebou pouze 3 zápasy. Na tak složitou pozici to bude chtít ještě hooodně zkušeností. U bubeníka je situace podobná, každopádně tam ty chyby nejsou až tak viditelné. Celkově utkání sleduje oficiálně 1253 diváků._MG_0329Po většinu zápasu je náš support tak nějak konstantní, bez větších emocí a energie. Občas se ale probereme a strhneme k fandění i zbytek tribun a v ochozech tak panuje slušná atmosféra. Za tohle vděčíme také vyrovnanému hokeji nahoru dolů plnému šancí. Bohužel máme trochu smůlu, trefujeme asi 4 tyčky a prohráváme 2:3. Vítěznou branku vsítil exprostějovský Jan Rudovský, jenž je zaslouženě vypískán. Tady tomu borcovi jsem nikdy nepřišel na chuť a jsem rád, že konečně odešel. Sice bodoval, ale jinak je to nebojovný a naprosto netýmový člověk._MG_0347Moc nerozumím tomu, proč lidé nejen po zápase, ale i v jeho průběhu lamentují nad “hrozným hokejem”. Sice se dnes prohrálo, ale každý kdo trochu první ligu sleduje, tak chápe, že Frýdek-Místek rozhodně není nekvalitním celkem, který bude po konci sezóny figurovat na poslední pozici. Farma Třince k nám sice přijela se sérií 8 proher v řadě, ale většina jich byla pouze o gól. Bylo jasné, že dřív nebo později se to zlomí. Bohužel to vyšlo na mač s námi. Hráči dnes bojovali do poslední vteřiny, rozhodně se nikdo na nic nevykašlal. Prohrát se může, pokud je to se ctí._MG_0324Sepsal: Pirlo

 

Napsat komentář