0

Reporty

11/01/2024 v 20:52 od

Prostějov – Přerov 1:2, 28. října 2023

Tohle derby se chystáme trochu okořenit již pár dní před zápasem, a tak kromě chorea ještě děláme nápisy “Mobilizace na derby”, který věsíme na jeden z prostějovských mostů, a hlavně “Smrt Přerovu”, s nímž se fotíme na večerním véletě u přerovského zimáku. Den před zápasem je z toho všeho pak velké haló. Nejen že je vše v novinách, ale o akci se zajímá také policie. Ta dokonce vyhrožuje našemu klubu zápasem bez diváků. Odezva přichází také z přerovského klubu, jenž se na svazu dožaduje přeložení utkání z obav o svoji bezpečnost.

V den derby je střežen zimní stadion už od 10. hodiny dopolední, což je snad v tomhle ohledu historický rekord. Je vidět, že policie bere náš přátelský transparent opravdu vážně. Přichází odpoledne a čas našeho tradičního srazu, na který si opět nachází cestu moc pěkný počet Prostějováků. Vzhledem k tomu, že Meofans zrušili na dnešní výjezd autobus, tak špehujeme okolí stadionu, jestli se někde netoulají podezřelé skupiny příznivců Zubra či jejich přátel z Mory. Souběžně vysíláme tři auta, převážně mladších ročníků, pro vlajku Mory na fotbalové utkání Nové Sady – Šternberk. Právě na Šternberk totiž chodí jedna ze skupin Mory, Criminals Olomouc. Utkání máme dobře zmapováno, a tak je celá akce záležitostí okamžiku, a s kořistí se vracíme zpět do Prostějova. Ještě se sluší dodat, že hlavní postava současných Criminals byla také hlavní postavou v tehdejších TBO (Tarzan Boys Olomouc), se kterými jsme byli ve válce v období před 15-20 lety. My nezapomínáme…

U turniketů vybíráme na optické prezentace, v kasičkách se nakonec sešlo krásných 30 892 korun. Za všechny příspěvky děkujeme, bez vás by to nešlo. Už pár minut před nástupem je jasné, že dnes to bude z naší strany na tribunách kvalitní představení. Stejně jako loni na prvním derby je kotel pěkně našlapaný a fandí velmi dobře. Ať si říká každý co chce, ale rozhodně tomu dopomohlo také celé haló ohledně čtvrtečního transparentu.

Bohužel, už od 4. minuty prohráváme gólem z nulového úhlu 0:1, ale jak s naším 250 hlavým kotlem, tak se souborem skupinek v sektoru hostů to nic nedělá. Nadále jsme slyšet jenom my. K Meofans toho není moc co napsat. Všechno z jejich strany je dnes úplná ostuda. Zrušený autobus, počet (asi 50 fans), roztahaný sektor, absence vlajek, absence chorea, ubohý support a tak dále. Je vidět, že našim hanáckým rivalům odchází stará generace, ale ta nová se zatím jaksi neobjevila.

Ve druhé periodě inkasujeme další směšně lacinou branku a zápas pokračuje ve stejném duchu jako v úvodní části. Tedy, volně přeloženo, hrajeme úplny hovno, a vůbec bych se nebál náš výkon označit jako naprosto skandální. Nejsme schopni si vytvořit jakoukoliv šanci proti papírově o třídu horšímu soupeři. No nic, my máme svůj souboj na tribunách. A ten i přes mírně sníženou kvalitu dopingu jasně ovládáme. Hosty často urážíme, vysmíváme se jim. Užíváme si to, naprosto po zásluze.

Na začátku třetí třetiny vytahujeme dnešní halloweenské choreo “Sami proti všem”, ve kterém decentně zmíníme také naše hlavní nepřátele z Přerova a Mory. Prezentace má velký ohlas a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co jsme za ty roky vytvořili.

Na ledě to před 2612 fanoušky vypadá stále stejně tragicky, a tak vše směřuje k druhé ultras prezentaci. Rozdáváme mávačky a nějaké to pyro. Sotva se rozhoří první stroboskop, tak střílí Honza Veselý naší první branku. Stačilo říct, pyro se mohlo pálit klidně od první minuty 🙂 Pyro a vlajky, to je nesmrtelná kombinace, to prostě vždy vypadá fantasticky. Ocení to také komentátoři České televize, kteří v přímém přenosu přirovnávají naši pyroshow k Olympiakosu Pireus. Jo, to zahřeje u srdíčka. Škoda, že je to na dnešním derby poslední pozitivní moment. Utkání prohráváme 1:2.

V okolí stadionu je klasicky přefízlováno, a tak už se nic zajímavého neděje. Z ledu sice odcházíme poraženi, ale tribuny jsme v hanáckém derby opět jasně ovládli. A to se počítá.

Sepsal: Pirlo