0

Reporty

16/11/2022 v 17:22 od

Prostějov – Zlín 5:6 sn., 5. listopadu 2022

První listopadovou sobotu nás čekal velmi atraktivní souboj proti Ševcům ze Zlína, které jsme na našem ledě nevyzvali dlouhých 45 let. Na internetu se snažíme mocně mobilizovat všechny fanatiky do kotle, což se 3 týdny zpět proti Přerovu celkem osvědčilo. Dostatečně dlouho před zápasem dáváme sraz, ať jsme připravení na (ne)očekávaný příjezd radikálnějších fans ze Zlína. U toho také sondujeme, jestli a případně kolik jich vyjelo s fotbalem na Bohemku. V ulicích se ale kromě motajících se pomalovaných fanklubáků nic moc neděje, a tak můžeme vyrazit půl hodiny před úvodním buly na zimák. Tam už vybírají zástupci FOP příspěvky do kasiček. Výsledná cifra činí 19 880 Kč. Všem dárcům děkujeme!

Pomalu začíná zápas, stadion sice není zaplněn jako na derby, ale není to na momentální ligové poměry vůbec špatné. To samé by se dalo říct i o kotli. I v něm je dle očekávání méně fans, než proti Přerovu, ale počet je to na takový zápas rozhodně důstojný. Vedle vlajek visí nahoře i připomínka našich zesnulých kamarádů Peťu, Ivoška a Kemu. Vzpomínáme na vás, kluci…

To na druhé straně v kleci určené pro hosty se schází asi 30 Beranů, roztahaných po celém sektoru. Tak nějak po přerovsku. Opticky jim vévodí žlutomodrá vlajka Benešov u Boskovic, dále visí ještě vlajka v klubových barvách s hvězdou. Musím se smát, tohle je fakt nadmíru absurdní. Přijede Zlín, tradiční extraligista se solidní základnou fanoušků, a v sektoru to vypadá jak kdyby přijeli křupani někde z kopců od Boskovic. To člověk nevymyslí. Jejich support při zápase se snad ani nedá nazývat supportem. Občas něco zakřičí, ale nemůže je být reálně slyšet ani na ledě, natož tak na naší tribuně.

Z naší strany to není žádný zázrak. Někdy zařveme solidně a přidává se minimálně tleskáním i zbytek tribun, někdy ale vypadáme jak při umírání. Celkem překvapivě se nijak zvlášť neprojevuje na hlasitosti kotle nepříznivý stav na ledě. Po kýženém snížení 1:3 ženeme borce kupředu, ale sráží nás branka na 1:4 po vymyšleném faulu. Když Zlín přidá pátou branku, tak se část publika zvedá a odchází domů. Zcela vážně si v tento moment přeji, abychom zápas minimálně zdramatizovali a tihle vandráci si pak mohli rvát vlasy, že nestáli za svým klubem, tak jak by to mělo být samozřejmostí za jakékoliv situace.

Moje přání se v naprosto neuvěřitelné třetí třetině nakonec plní. Čtyřmi brankami srovnáváme stav na 5:5. Myslím, že tohle si budou všichni pamatovat ještě hodně dlouho. Atmosféra každým gólem graduje a graduje, až se zimák otřásal v základech. Myslím, že chvílemi fandil (křičel, ne jen tleskal) opravdu celý stadion. K vidění byly i takové situace, jako spíkr do půl těla na západní tribuně a podobně. Plánované choreo jsme bohužel kvůli naší hlouposti nakonec nemohli odprezentovat, a tak volíme na konci mače jen nesmrtelnou klasiku v podobě mávaček a pyra.

Se soupeřem z východu Moravy nakonec prohráváme po nájezdech, ale i tak si plejeři vyslechnou hromové „hoši děkujem“ za fantastický zážitek v podobě úžasného zápasu. Troufám si tvrdit, že i po prohře museli odcházet domů všichni spokojení.

Sepsal: Pirlo

Napsat komentář