0

Reporty

30/09/2021 v 15:44 od

Prostějov – Ústí nad Labem 0:3, 18. září 2021

První domácí mač začínají někteří kotelníci zločinem proti lidskosti, když ihned po obědě zasedají do podniků jako Vzducholoď nebo Beseda. Poté se spojují s druhou skupinou, která zase klepe zimu jak na Aljašce na zahrádce kavárny. Společně se pak všichni scházejí v 25 lidech na rodinném tekutém obědě v klasickém hokejovém podniku. Půl hodiny před úvodním buly se dáváme do pohybu směr stadion, kde se normálně tvoří fronty až po Gól. Nikdo nechápe, co se děje. Ne že by se dnes úplně čekal plný zimák, ale spíš je všechno u pokladen šíleně zdlouhavé.

Proto než nachystáme buben a vlajky, tak už prohráváme 0:1. Na zimáku i v kotli se ale schází poměrně solidní počet fanoušků, jenž od začátku své borce na ledě hlasitě podporuje. Je znát natěšenost po roční pauze. V tomhle ohledu jsem určitě spokojen. Na ledě je to ale z naší strany velmi slabé a v polovině periody inkasujeme podruhé. S atmosférou to překvapivě nijak neotřásá a fandí se stále dosti hlasitě. V podobném duchu se odehrála i druhá třetina. V té závěrečné borci na ledě konečně zapli a zatlačili Ústí do těžké defenzívy. Vzhledem k četným oslabením se postupně podpora fanoušků proměnila na zlobu směrem k sudím, kteří to po závěrečném hvizdu cestou do kabin taky trochu schytali.

Musím říct, že i přes nepříjemnou prohru 0:3 odcházím ze stadionu, jenž dnes navštívilo přes 1200 fanoušků, spokojen, protože návštěva a také celková atmosféra rozhodně předčily očekávání všech zainteresovaných. Kéž by to tak pokračovalo i nadále.

Před stadionem si rozprodáváme pyrotechniku a míříme ve 40 lidech na smluvené místo, kde máme v plánu zahájit letošní sezónu. Na mostě přes nový obchvat nás ale odhaluje policie a zbytečně nám ztěžuje situaci. Nenecháme se ale odradit a vše dle plánu odpalujeme. Máme trochu problémy s větrem, ale po chvíli je celkový efekt myslím povedený.

Poté už se rozcházíme tradičně do místních putyk.

Sepsal: Pirlo

Napsat komentář