0

Reporty

24/09/2020 v 16:02 od

Prostějov – Třebíč 6:3, 16. září 2020

První mistrák na domácím ledě v této šílené době je trochu zastřen nádechem nejistoty, když si ani nikdo u piva neodvažuje reálně tipovat, jak to bude na tribunách vypadat. Obeznámeni s tristními návštěvami na ostatních stadionech jsme připraveni na nejhorší. Psychicky nad vodou nás drží nedávný nepřátelák s Přerovem, kdy se nás v kotli sešlo 70 a celkově v ochozech asi 600.

Z hospody přicházíme na zimák s relativně slušným předstihem, hned u vchodu nás přivítají zábrany oddělující jednu polovinu východní tribuny od druhé. Nahoře přímo na tribunách už jsou pouze pásky, takže kdo se chce kam dostat, tak to zvládne i bez parkurových schopností.

V kotli se nás schází zhruba 60, celkově na zimáku pak přesně 802. Mohlo to být lepší, ale i horší, takže tyto počty asi momentálně bereme. První desetiminutovku limituje tradičního spíkra chybějící megafon, takže to z naší strany není úplně ideální. Na druhou polovinu první periody se sice zjevují megafony hned dva, ale oba mají stejný technický problém, takže se pokračuje ve stejném duchu jako doteď.

LHK Jestřábi Prostějov vs SK Horácká Slavia Třebíč, 1. kolo hokejové Chance ligy

O přestávce problémy úspěšně řešíme, a tak může od prostřední třetiny začít zábava bez předchozího zbytečného omezení. Výkon kotle je dle mého názoru průměrný, některé chorály sice znějí skvěle, ale některé naopak tristně. Vyzkoušíme i nový chorál na jednu nám všem známou melodii, jenž se bez problému chytá, a tak bude jistě zařazen na náš plejlist. Na ledě se hraje pěkný hokej nahoru dolů, což se lidem líbí, a tak to dávají najevo častým tleskáním do pokřiků a chorálů domácího kotle. Díky tomu a také díky prořídlým tribunám (zde platí rovnice, že čím je méně lidí na tribunách, tím se akustika zlepšuje, a tak stačí také málo fandících pro odpovídající randál) je celkově atmosféra dobrá, rozhodně se dnes nemusíme za nic stydět. Z Třebíče se v sektoru hostů neukázal žádný fanoušek.

Na ledě vítězíme zaslouženě 6:3, dáme tradiční děkovačku a spokojení odcházíme zpět do víru hanáckého velkoměsta.

Sepsal: Pirlo

Napsat komentář