0

Reporty

01/09/2020 v 19:33 od

Prostějov – Přerov 0:7, 27. srpna 2020

Ve čtvrtek 27.8. nás čekalo v pořadí již čtvrté přípravné utkání, tentokrát s rivalem z Přerova. Předchozí výhry i celkově dobré výkony hráčů LHK s polskými Tychy i Vsetínem dávaly naději, že bychom třeba i mohli pomýšlet na pěkný výsledek. Na zápas se rozhodujeme organizovaně fandit v sektoru, přece jen je to derby, i když jen v podobě přátelského (nepřátelské) utkání. Nikdo však netuší, kolik lidí vůbec přijde, po mizérii v minulé sezoně. Naštěstí se obavy v den zápasu ukazují jako mylné, když se už na předzápasovém pivku schází na 40 fanoušků. Celkově pak na stadionu fandí před vlajkou Stoletá tradice na 65 fanoušků. I stadion se zaplňuje celkem solidně, může být přítomno tak 600 lidí. Sice je to bída, ale když vezmeme v potaz, že minulou sezonu bylo na zimáku několikrát jen 400 lidí, tak mohlo být i hůř.

Začínáme fandit hned od první minuty, na lidech je vidět nadšení a natěšenost po pauze. Při pohledu na sektor hostů panuje zklamání, protože jej obsadila jen čtveřice diváků. Rozhodně však počet nepřekvapuje, protože fanoušci zubříků přípraváky neuznávají. Proč by taky uznávali, vždyť hraje jen jejich milovaný klub a navíc nejde o body do tabulky…

Na ledě to bohužel vypadá o dost hůře, než se očekávalo, po inkasované brance v naší přesilovce a dalších dvou v oslabení ve dvanácté minutě prohráváme 0:3 a je jasné, jak se bude zápas vyvíjet. Obzvlášť, když v devatenácté minutě přišla další gólová facka.

O přestávce se trošku zmobilizují síly a druhou třetinu opět odfandíme poctivě i přes narůstající skóre v náš neprospěch. Na zápase máme v plánu vyzkoušet několik nových chorálů a obnovit pár starých, bohužel se to daří jen částečně. Zbytek příště, sezona teprve začíná.

Ve druhé přestávce přímo pod naším sektorem prochází jeden z fanoušků hostujícího týmu v šále. Ta mu je po zásluze odebrána. Nutno dodat, že tento jedinec byl o první přestávce varován, aby šálu schoval nebo se v ní alespoň nepromenádoval. Komu není radno, tomu není pomoci.

Třetí třetina se na tribuně jede ve fanatickém stylu. Chorály se střídají ve velkém tempu, asi tak jako opatření vlády pro boj s koronavirem. Dáme si první letošní Táhneme na hokej. Při rozeřvávání se však na stupínek pro spíkra připletl Dubínek, který bohužel o pár slov opakovačku zkrátil. Posledních pár minut stadionem zní V srdci svaté Hané, většina lidí je bez trička a ukazuje tak krásně opálená těla po letních radovánkách. Po zápase pak oživuje barvy i vůni na zimáku červený ohýnek.

Zápas končí neakceptovatelnou prohrou Jestřábů 0:7… Vážení hokejisté, takhle tedy ne! Naštvaní z hokeje a potěšení z dění na tribunách opouštíme zimák a jdeme vstříc večerním zážitkům ve městě Prostějov.

Sepsal Komin

Napsat komentář