0

Reporty

27/04/2020 v 22:50 od

Prostějov – Ústí nad Labem 4:2, 7.3.2020

Začátek března, vrcholí základní část soutěže, konečně o něco začíná jít – čas na který se každý fanoušek těší. Těšila se i hrstka prostějovských příznivců a to na ukončení „božské sezony“, jak byla trefně nazvaná na malované plachtě na posledním výjezdu do Frýdku. I přes všechny peripetie však kupodivu zápas a dění kolem rozhodně nenudil.

Utkání bylo posledním mačem Tomáše Divíška v kariéře. Hráč, který u nás odehrál poslední tři sezony, si získal uznání mnoha příznivců a proto se s ním celý stadion důstojně rozloučil. Několikrát bylo vyvoláno jeho jméno a také zazněly opakovačky Divochova jména mezi tribunami. Pod sektorem byl 60 minut vyvěšen děkovný nápis, který vytvořili mladí fanoušci chvilku před zápasem. V přestávce po druhé třetině také zástupci FOP 1913 předali hráči s číslem 82 upomínkové předměty, něco na zakousnutí a litříček ohnivé vody z hanáckých meruněk. V sektoru domácího kotle se postupně schází cca padesátka fans. Fandí se nepřetržitě po celé utkání a fandění má solidní úroveň. Minimálně takto to musí vypadat na každém zápase v nadcházející sezoně.

V první třetině mezi sebou rozprodáváme lahváče, co se nedopili na výjezdech a kolují také jiné skleněné lahve s ostřejším obsahem. Lidé se fanděním baví, často se přidávají i ostatní diváci v aréně. Těch se dnes sešlo dle oficiálních údajů 490. V průběhu první přestávky dochází k výměně flagy Fans of Prostějov nad kotlem za nápis na uctění zesnulého fanatika, kterému dotlouklo srdce přesně před rokem. Nezapomeneme Ivošku. S koncem zápasu stadion osvítí solidní množství pyrotechniky a ve vzduchu je tak opět po čase cítit ta příjemná vůně…

Na ledě hráči utrpí výhru 4:2, utkání se neslo v hodně pomalém tempu, hosté přijeli jen se dvěma lajnami. Za zmínku stojí snad jen parádní přihrávka, kterou Jirka Vykoukal našel přes tři čtvrtiny kluziště Žalčíka a ten následně šanci proměnil v druhý gól Prostějova.

Po zápase jdeme společně uzavřít sezonu do jednoho z prostějovských hostinců, kde probíhají různé veselice až do ranních hodiny. Pár z nás, kteří ještě neměli dostatečně ukojenou chuť po zábavě pokračují v dalších podnicích v našem městě, kde mimo jiné potkávají skupinku hráčů, jenž poslední měsíce nosili Jestřába na hrudi. Dojde na několik výměn názorů a oboustranně férovému doladění neshod.. Nutno ještě dodat, že se po celý večer vybíraly peníze jako poděkovaní pro Jirku Vykoukala, jenž ze svých prostředků zaplatil pokutu, která byla klubu LHK Jestřábi Prostějov nesmyslně udělena ČSLH. Celá suma mu následně byla předána.

Hokejový kolotoč roků 2019/2020 pro Prostějov tedy skončil smutně. Hrubě se nepovedl na ledové ploše ani na tribunách. Výkony hráčů komentovat netřeba, celkové dvanácté místo mluví samo za sebe. Výkony fanoušků však o moc nezaostávaly za plejery na ledě, tristní návštěvy v kotli i mimo něj byly absolutně nedůstojné ke jménu Prostějova. Čest výjimkám, které ani v těchto pochmurných časech svůj klub neopustily! Našlo by se však i pár plusových bodů za výjezdy, chorea i pár domácích zápasů především v první polovině soutěže. Další sezona startuje již za pár měsíců, pojďme se probudit a opět pozvednout Prostějov tam, kam patří…

Sepsal: Komin

Napsat komentář