0

Reporty

18/09/2019 v 21:52 od

Přerov – Prostějov 3:2, 11.9.2019

Po šesti dlouhých jarních a letních měsících se prostějovská hokejová srdce konečně rozradostnila – 11. září začala nová prvoligová sezona! A začala zostra – derby s Přerovem. Na zápas se začínáme připravovat již měsíc dopředu. Volíme společnou cestu autobusy a v jednotné černé barvě. Jsou také vyrobeny speciální trička – Prostějováci. Týden před výjezdem se několikrát sejdou nadšení malíři a připravují nějakou tu optickou prezentaci. Ze začátku se lidem moc hlásit na busy nechce, naštěstí se však většina tradičně hlásí až poslední dny, takže máme nakonec příjemné starosti, kam lidi v autobusech nacpat (kéž by jsme měli podobné starosti na každém výjezdu).

V den D se začínáme scházet kolem patnácté hodiny. Na srazu prodáváme výjezdová trička, kterých byla rovná stovka. Do hodiny jsou vyprodané, takže na některé výjezdníky ani nezůstalo. Mírné podcenění situace – ale nebojte, budou dotisknuty :-). Chvilku před pátou hodinou vyráží stopatnáct fanoušků směr Přerov. Ke stadionu přijíždíme po menších průtazích a zdrženích díky PČR, bez problému naopak procházíme kontrolou u vstupů. V sektoru se schází za vlajkou stoletá tradice i s automobilovými a vlakovými cestovali na dvě stovky Prostějováků, většina slušivě oděna do červých barev, paráda. Začínáme fandit, ze začátku to má opravdu grády, je vidět pořádná natěšenost po pauze. V páté minutě pak přichází na řadu první a hlavní choreografie, jejímž ústředním motivem je kostlivec podřezávající žlutomodrého přerovského pašíka s nápisem JDEME VÁM PO KRKU. Až do konce třetiny pokračujeme v povzbuzování správného mužstva, bohužel už né v tak hlasitém, což je značně ovlivněno nepříznivým vývojem na ledové ploše.

O přestávce někdo doplňuje pitný a žrací režim, další se pak věnují krášlení stadionu vlepkami, jiní zase připravují druhé choreo. Na to přichází čas v páté minutě druhé třetiny. Nápisem LAKATOŠI Z PŘEROVA doplněným o přeškrtnutý znak domácího klubu a dvěma stovkami balonků se omluvíme nebohému a jistě ještě teď otřesenému Domčovi Lakatošovi, který si coby host v posledním přípravném zápase s Vítkovicemi vyslechl nemálo opravdu hrozných rasistických nadávek z úst prostějovských vyznavačů čísla 88. Snad tento projev hanobící národ, rasu nebo etnickou skupinu (tak tento zločin fanoušků nazvalo vedení ČSLH a mimochodem jej odměnilo pokutou 10 000 Kč…) nezanechá na klidném, rozvážném a vyrovnaném hokejistovi žádné trvalé následky. Lakatoš je róm, róm je cigán, cigán je Přerovák!

Na balkoně je také vyvěšen transparent na podporu zadrženého kamaráda. Ve druhé a třetí třetině pokračujeme v solidním supportu, slabší chvíle střídají silnější, někdy fandí půl sektrou, někdy celý. Rozeřvávat vzdálenější část fanoušků od spíkra pomáhé také jeden z fanatiků stojící na plotě. Do cca padesáté minuty jsme pro domácí kotelníky zdatným soupeřem, s blížícím se koncem zápasu však Přerováci zařazují vyšší fandící kvalt a jsou slyšet více než dobře. Za fandění se dnes oba tábory nemusí stydět. Jen škoda, že kromě pár mávacích vlajek domácí nepředvedli na tribunách žádnou jinou prezentaci. Určitě by si to tento soubou nesmiřitelných rivalů zasloužil. Celková návštěva je psaná 2642 platících.

Co se dění na ledové ploše týká, nikoho asi nepřekvapilo, že Zubři klasicky využili slabší začátek Jestřábů a dostali se do vedení 3:1. Naši plejeři se snažili zápas otočit, jako již tradičně v posledních letech marně a odvážejí si prohru 2:3. Alespoň však nutno vyzdvihnout větší důraz, dohrávání a agresivitu našich, po dlouhé době to konečně mělo náboj hodný souboje o prvoligového vládce Hané.

Po zápase si s hráči vzájemně poděkujeme, vyměníme si pár pozdravů s domorodci a opouštíme za doprovodu policejní diskotéky černou perlu Moravy. Rozhodně jedno z těch lepších derby, snad příště na naší půdě bude ještě lepší.

Sepsal Komin

Napsat komentář