0

Reporty

23/11/2022 v 15:00 od

Jihlava – Prostějov 3:5, 2. listopadu 2022

Jihlava hraje letošní sezónu v exilu, a tak se nám naskytá jedinečná příležitost podívat se na nový zimák. Konkrétně v Pelhřimově. Po půl čtvrté vyráží čtyřčlenná posádka z Prostějova na dvouhodinovou cestu do města známého především krematoriem. Cestou vzpomínáme na film Vesničko má středisková, kde je právě krematorium zmíněno v legendární scénce.

Při příjezdu obdivujeme plné parkoviště před stadionem, kupujeme lístek za 150 Kč a vcházíme do ochozů, kde si vybíráme svůj sektor hostů. Přícházíme již tradičně pozdě, a tak alespoň na posledních pár minut spouštíme support. Za vlajkou Prostějov 1913 se schází pouze čtyři fanatici, na stadionu je nás ale o dost víc. Avšak jednalo se převážně o rodiny hráčů.

Od druhé třetiny už ale fandíme na maxa a troufnu si říct, že jsme po celou dobu vyrovnaným soupeřem na tribunách. „Domácí“ ježci, i přes početní převahu, toho moc nepředvádí, ovšem mlácení do popelnice jim jde bravurně. Přestávku mezi druhou a třetí třetinou se bavíme vytuněnou rolbou s kukaní a dáváme místní klobásku, která snese hodnocení 8 z 10, což není vůbec špatný počin. Na ledě vítěžíme a s plejery si dáváme tradiční děkovačku, kterou dnes začínají oni.

Skvělý výlet zakončuje scénka na nejmenované pumpě, kde je ve spolupráci s Orlen vystaven monopost F1. Při nákupu na pumpě nás paní prodavačka nabádá, at si jdeme prohlédnout formuli, že ji sem včera dovezli, a že ten papírový pán, který stojí v interiéru benzinky si tu včera dával párek v rohlíku. To zaujalo jednoho z nás, jenž je velký fanoušek F1, a slečně vysvětluje, že ten papírový pán je finský jezdec Valtteri Bottas, a že tu určitě nemohl být. I přes mnoho argumentů a srovnávání fotek si paní stále stojí za svým, a že s ním mluvila česky a my ji v této pohádce necháváme.
Domů přijíždíme kolem 22. hodiny s důležitými třemi body, a tento výlet považujeme za uspěšně ukončený.

Sepsal: ValerijKniazev

Napsat komentář