0

Reporty

31/01/2023 v 20:39 od

Prostějov – Přerov 3:2, 14. ledna 2023

Po letošním prvním domácím derby, v němž jsme se prezentovali ve skvělém světle, je nám jasné, že udržet nebo dokonce zvýšit laťku bude nesmírně složité. Tradičně dáváme se značným předstihem sraz a sondujeme okolí, kde se ale tentokrát neděje nic zajímavého. Půl hodiny před startem derby se přesouváme směr zimák, abychom nachystali vše potřebné. I dnes totiž máme připraveno choreo, na rozdíl od hostů. Přerov na optické prezentace už nějakou dobu pěkně sere, což škodí nejen jemu, ale bohužel také celému hanáckému derby jako takovému. Kotel ani zbytek tribun se neplní ani zdaleka tak rychle a dobře jako při říjnovém zápase, a tak mám trochu obavu o návštěvu. Naštěstí si ale fanoušci přece jen nachází cestu na zimák a dle oficiálních údajů jich bitvě o Hanou přihlíží přesně 2780. Bylo sice líp, ale i hůř.

Začínáme fandit už před nástupem hráčů, vyměníme si pozdravy s Přerovany a jde se na věc. Dnes se na stupínek staví mladší z naší stálé dvojice spíkrů, a poprvé v životě tak ochutnává všechny plusy i mínusy domácího derby. Je hlavně jeho zásluha, že panuje na většině zápasů SKP dobrá atmosféra, aspoň tedy na současné fanouškovské poměry, a proto dostává dnešní mač za odměnu. Bohužel některé situace příliš nezvládá, nevolí dobře chorály a v nevhodných chvílích uráží soupeře, což má za následek nepříliš hlasitou odezvu kotle. Každopádně jsou to pro něj cenné zkušenosti, které na dalších velkých zápasech zúročí a posunou ho i celý kotel směrem kupředu. Sektor mu jeho úlohu také moc neulehčuje, často se fandí na půl plynu a slabě. Chvílemi jsem fakt hodně nasraný, protože naše podpora je výrazně za očekáváním. Ale abych jen nekritizoval, tak se najdou také silnější momenty, kdy fandíme skvěle a náš support snese měřítko.

Fanoušků Meosiktase, mimochodem pořád čekám na vyvěšení této již legendární zástavy, dnes na naši půdu dorazilo 110, což sice není žádná závratná cifra, ale já musím Přerov po několika kritikách také pochválit. Po generační výměně, kdy se na scéně objevila jejich omladina, aby byla po pár měsících zase svrhnuta, se ke slovu vrací staří přerovští pardálové. A v sektoru je to znát. Většina příznivců Mea stojí sešikovaná u sebe v horní části klece, a hned to vypadá o 100% lépe, než minulá utkání. To totiž stáli naši úhlavní rivalové všude, jenom ne u sebe. Jejich support je dnes pochopitelně také výrazně lepší než ten říjnový. Sice nedosahoval kvality jako pár let dozadu a myslím, že jsme měli na tribunách opět navrch, ale i tak je na místě objektivně napsat, že se Přerov výrazně zlepšil.

Zpět k domácím. Dnešní optickou prezentaci jsme původně zamýšleli v jiné podobě a na jiné utkání, ale troufám si tvrdit, že menší improvizace se celkem povedla. “Padouši z Hané” je dle mého názoru naše nejhezčí choreo za poslední dvě sezony.

Rád bych ještě na závěr pochválil hokejisty, kteří také ve třetím letošním derby tahají za delší konec pomyslného provazu a přehrávají Meo. Po smolné říjnové prohře 2:3 po prodloužení a takticky skvěle zvládnuté listopadové venkovní výhře 3:0 si jdeme od začátku pro tři body, a ty také po zásluze získáváme. Publikum je nadšené a jak už je dobrým prostějovským zvykem, na velkém mači odpalujeme trochu té pyrotechniky. Konec dobrý, všechno dobré.

Sepsal: Pirlo

Napsat komentář