0

Reporty

05/10/2018 v 17:16 od

Prostějov – Kadaň 9:2, 26. září 2018

Po zpackaném derby a prohře v Českých Budějovicích je tu středa a souboj s nejhorším týmem a velkým omylem této soutěže. Dle očekávání nesleduje utkání žádná velká návštěva, oficiálně 1142 diváků. O tomto údaji si nejen já myslím své, dnes určitě nedorazila ani tisícovka nejvěrnějších.

Aby toho nebylo málo, tak se dnes v prořídlém kotli musíme obejít I bez tradičního spíkra a také porouchaného megafonu, který slouží pouze jednu třetinu. Za bubnem se navíc zaučuje nový klučina, takže ono to dnes ani nijak skvělé být prostě nemůže. Když k tomu přídáte, že zhruba čtyřem desítkám kotelníků se příliš nechce fandit, tak z toho vyjde suverénně nejslabší zápas letošní sezóny. Po 3 domácích mačích se skvělou atmosférou přichází dnes tvrdé vystřízlivění.

Není to však úplná tragédie. Po úvodní okoukávané fandíme bez mezer, nový spíkr bez předchozích zkušeností se snaží, aby to alespoň nějak vypadalo, za což se mu sluší poděkovat. Chvílemi je nás na poloprázdném zimáku slyšet dost slušně, tábory jako Litoměřice nebo třeba Poruba by takovou atmosféru brali všemi deseti. Každopádně pro kotel Prostějova je tohle nedůstojné a příště už to musí vypadat úplně jinak.

Největší randál dne se ale spustí po tom, co usedne jeden z plejerů Kadaně v 52. minutě na trestnou lavici. Ne, výjimečně to není kvůli provokování fanoušků nebo osekávání plexiskel, ale kvůli návratu velkého hráče na prostějovský led. Tím narušitelem slabého supportu není nikdo jiný, než legendární Lukáš Říha. Mladší ročníky možná nechápou o koho jde, ale většina zimáku přece jenom pamatuje na jeho kousky v prostějovském dresu před dlouhými 12 lety. Tehdy zaznamenal ve 44 zápasech fantastických 70 kanadských bodů. Především pak na jeho šikovnost a lehkost, se kterou brázdil ledy, se nezapomíná. Lidé za trestnou začnou skandovat Lukášovo jméno, aby se k nim následně připojil celý stadion. Lukáš Říha je oslavován snad další 4 minuty, proběhne I mimořádně hlučná pokračovka “Lukáš – Říha” s druhou stranou. Lukáš je evidentně překvapen a možná I trochu dojat vřelého přivítání hanáckého publika.1Současní hokejisté Prostějova pak plní svoji povinnost a poráží outsidera soutěže 9:2. Speciální pochvalu zaslouží hlavně Lukáš Žálčík se 4 trefami a Marek Račuk s 5 nahrávkami.

Sepsal: Pirlo

 

Napsat komentář