0

Reporty

22/09/2020 v 16:44 od

Jihlava – Prostějov 3:2, 12. září 2020

První výjezd sezony letos opět vychází na hodovou sobotu, což se bohužel tradičně projevuje na zájmu případných účastníků zájezdu. Původní plán vypravit autobus dva dny před dnem D. padá, nahlášena je jen pětadvacítka fanoušků. Tranzity jsou již bohužel zabrané, jediná šance je tedy použít auta. Vzhledem k nedostatku řidičů však v sobotu z Prostějova vyjíždí pouze tři posádky po hokeji lačnících Prostějováků. Opakuje se tak situace z úvodního utkání na Slavii před třemi roky, kdy místo autobusu vyjelo pouze jedno auto.. Takže nakonec můžeme brát tři auta do Jihlavy za skvělý progres. Dokonce se zdá, že počet aut roste exponencionálně, za třicet let nás možná vyrazí tisíce.

Vzhledem k brzkému výjezdu se cestou stavujeme doplnit síly na Rohlence (poprvé). Při výjezdu z odpočívadla však řidič modrého sporťáku značky Škoda Felicia vyjíždí špatným směrem a místo na Jihlavu se vrací zpět na Hanou, pravděpodobně vinou otravy a dezorientace po hambáčích z MekDonalda. Po rychlém otočení se za dvacet minut opět ocitáme na Rohlence (podruhé). Naštěstí řidič díky těžké noze na plynu ztrátu relativně dohoní a ke stadionu se tak dostáváme chvilku před začátkem utkání. Nakoupíme vstupenky, u vchodu naoko nasadíme náhubky na ksicht (ty však po pár metrech ukládáme hluboko do kapes, stejně jako většina lidí na stadionu) a do sektoru se dostáváme cca ve třetí minutě. Zde již stojí pár dalších fans z Prostějova, celkem je nás dnes v sektoru 23. Vyvěsíme vlajku Prostějováci a začínáme fandit. Fandění je z naší strany dnes bohužel slabší, nezapojují se ani zdaleka všichni. Proto volíme většinou jen jednodušší popěvky, čas od času doplněné chorály. Škoda, i v tomhle počtu jsme mohli udělat solidní peklíčko. Chyběl také buben, příště nesmíme opomenout naložit tento doplněk do batožin.

V první třetině však oproti domácím ve fandění moc nezaostáváme, protože i oni mají začátek slabý, jako když děláte čaj z jednoho sáčku a litru vody. V aktivním středu kolem bubnů je na 70 fanoušků, fandí jich tak třetina a navíc s velkými prodlevami. Své fandění ale stupňují s narůstajícími minutami a od poloviny utkání už fandí dobře, často se zapojují také Dukláci mimo kotel a protilehlá tribuna. Ve druhé třetině navíc vytahují povedenou choreografii na téma Covidu. O přestávce jsme domácími požádáni, abychom při vytažení chorea společně s nimi skandovali hesla tribuny fanouškům a český hokej pro fanoušky, což také děláme. Celkem utkání přihlíží 714 diváků.

Na ledě se hraje pohledný hokej (i z naší strany, jaká to změna oproti minulé sezoně..), snad to tak půjde i dál. Hned při prvním střídání se zranil útočník Michal Gago. Na stadionu nebyl k dispozici lékař, to zapříčinilo pozdní ošetření hráče a mírně naštvalo doktora Luňáka, který navrhoval doživotní zákaz činnosti pro rozhodčí i pro jednatele Jihlavy pana Ščerbana. Rozhodně adekvátní a vhodná reakce našeho pana vrchního, možná se i zbytečně mírnil, určitě by se dalo uvažovat třeba i o vyloučení provinilých mužů ze společnosti a jejich deportace na Sibiř.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího je na světelné tabuli výsledek 3:2 pro Jihlavu. Škoda, bod či dva by si Jestřábi určitě zasloužili. Ale nevadí, sezona je ještě dlouhá (nebo ne???). Po zápase zatleskáme hráčům a vyrážíme domů. Cestou se zastavíme na oblíbené Rohlence (potřetí), při výjezdu z ní uděláme kolečko a navštívíme ji ještě naposledy – počtvrté. Dnes tedy Fans of Prostějov poráží Rohlenku jednoznačně 4:0.

Do psacího stroje vyťukal Komin

Napsat komentář