0

Reporty

28/09/2020 v 19:12 od

Havířov – Prostějov 4:1, 19. září 2020

Místo odloženého utkání ve Frýdku-Místku se před týdnem rozhoduje, že sehrajeme náhradní mač o pár kilometrů dál, u našeho tradičního soupeře z Havířova. Nedá mi to a dívám se do své statistiky, do Havířova jedu už na svůj 17. výjezd. Šíleně ten čas letí.

Jsme spokojení, že po nějaké době jedeme do Slezska také o víkendu, ale na druhou stranu nám nějakou přehnanou radost kazí současná situace, která dává tušit, že se žádný velký výjezd konat nebude. Nakonec odjíždíme z Prostějova za příjemného počasí ve 40 osobách. Jsme si vědomi, že nás může po cestě čekat nebezpečí, zejména protože dnes Baník hostí Pardubice a my v Ostravě projíždíme v těsné blízkosti vítkovického stadionu, kde je výkop naplánován na podobný čas jako úvodní vhazování v Havířově. Nic se ale neděje, od Ostravy máme doprovod v podobě četníků, kteří nás vedou směr zimní stadion. Nakonec tradičně k zadnímu vchodu do sektoru hostů a ne někam mezi domácí diváky za havířovskou střídačku, jak předem avizoval slezský klub. Ten nás navíc nabádal, abychom nechali symboly doma. To samozřejmě odmítáme a své oděvy volíme každý svobodně.

Vcházíme dovnitř zimáku, ale náš sektor je opáskovaný a jsme odeslání dolů pod něj. Absolutně nechápu smysl tohoto nařízení. Domácí jsou rozeseti všude jak po horních, tak po spodních ochozech. Jediní my musíme být dole. Jsem silně rozhořčen, jelikož je mi jasné, že kvalita supportu bude ve spodním sektoru jednoznačně slabší, než v tom horním. Navíc pod sebou nemáme vítané zábradlí, a tak musíme vlajku přehodit přes sedačky. Přesvědčuji ostatní, abychom upustili od připravené prezentace, kterou máme nachystanou v autobuse. Tenhle nesmyslný a nedůstojný sektor si ji nezaslouží. To ji radši vytáhneme někde, kde celá kompletně vynikne.

Domácí sektor se plní podobným počtem jako ten náš. Fanouškovskou kvalitu máme opticky rozhodně vyšší než kotel AZetu, ale ten má zase blíže ke střeše, což dělá při atmosféře svoje. Na tribunách je to dle mého subjektivního názoru po celý zápas poměrně vyrovnané. Chvíli jsme slyšet lépe my, chvíli zase Havířované. Těm hraje také do karet stav utkání, v němž jsou po většinu času napřed. Naši plejeři dnes předvedli dobrý výkon, kterému chyběla jen lepší produktivita v zakončení. Svého soka jsme celkem jasně přestříleli, ale hokej se hraje na góly, a na ty zvítězili Slezané 4:1. Ještě dodám, že utkání sledovalo 869 fanoušků.

Po vzájemných pozdravech s domácími už se trousíme zpět do busu a směr cesta domů. Opět jsme ve střehu, protože nepřítel nespí, na což nás upozorňuje i po telefonu. Za Ostravou se kolem nás motá jedno podezřelé auto, a tak mobilizujeme posily v řadách radikálních Hanáků, kteří dnes do Havířova necestovali. Celkem se nás pak schází u prostějovského zimáku okolo 60. Projedeme město, ale nic se neděje, a tak se rozcházíme každý po svém.

Sepsal: Pirlo

Napsat komentář