0

Rozhovory

28/09/2015 v 13:16 od

Fanouškům za všechno děkuji, říká Lukáš Duba v rozhovoru pro náš web!

Na novém webu jsme už přinesli rozhovor se skupinou fanoušků tvořící chorea, nyní nabízíme první rozhovor s jedním z hráčů, ačkoliv nyní už bývalým. Po skončení utkání s Jihlavou na naše otázky odpovídala v posledních letech ikona prostějovského hokeje a kapitán mužstva „Kuželka“ Lukáš Duba, s jehož hráčskou kariérou jsme se rozloučili před začátkem sobotního zápasu.

Jak se ti líbilo choreo fanoušků?

Super. Bylo to udělané skvěle. Klobouk dolů před fanoušky, co předvedli a dokázali udělat a před tou plachtou s mojí podobiznou opravdu smekám. Moc děkuji.

Jak sis užil ten ceremoniál? Dostal jsi i balíček od nás fanoušků.

Ještě jsem se na to nedíval, protože nebyl čas, já jsem se musel rychle převléct a teď po zápase byl frmol v kabině, jak se podívám a zjistím, co tam je, tak poděkuji klukům, ale i tak jim děkuji za všechno, co tady předvedli. Za všechno jim děkuji a hlavně za ty roky, co jsem tady působil, jsem měl k fanouškům vždycky blízko, protože si mě tady nějak oblíbili a často mě vyvolávali a vzhledem k tomu, že tenhle rozhovor je pro ně, tak chlapi, díky moc! Doufám, že to pak ještě zapijeme pivkem nebo něčím tvrdším, uvidíme. (smích)

Co říkáš na atmosféru v zápase s Jihlavou a celkově v nové sezóně?

Zatím musím říct, že fanoušci chodí v dobrém počtu, což si myslím, že je důležité a je škoda, že jsme neudrželi tu bodovou domácí sérii, opět jsme doma mohli mít alespoň bod, ale jinak je to dobré, ty chorea, co kluci vymýšlí, jsou také super. Hráči, co jsou noví, tak jsou z toho nadšení a jistě je mrzí, že se dneska nevyhrálo, určitě z Havířova dovezeme body a ve středu doma s Litoměřicemi, věřím, že se to všechno napraví a bude to zase dobré.

Sleduješ občas fanouškovský web?

Málo. Ale občas se tam podívám.

Hlavně dřív fanoušci, většinou s koncem zápasu, používali nějakou pyrotechniku, jaký na to máš názor?

Mně se to líbilo! Ale druhá věc je ta, že jsou pravidla, že se to nesmí, to je pak těžké, když to někdo nařídí proti tomu jít. Ale mně osobně se to líbilo, já jsem nebyl proti, naopak, já jsem se na to vždycky těšil, když se vyhrálo a byly tam nějaké ty světlice, vždy jsem se na to rád podíval.

Ty končíš kariéru ještě vlastně pořád na začátku nové éry prostějovského hokeje s panem Luňákem ve vedení, jaký z toho máš pocit?

Já už jsem to říkal předtím, že jsem chtěl alespoň do čtyřiceti hrát, bohužel jsem skončil o dva roky dřív, ale pokračuji tady v té skupině lidí a věřím, že pan Luňák má nějaké tajné cíle, chci být u toho jako kustod a budu se snažit pro kluky maximum, aby byli připravení, ať to dopadne dobře, abychom hráli na špici. Jsem rád, že jsem dostal nabídku na tuhle práci, a že mohu být u hokeje.

V pondělí nás čeká výjezd na půdu velkého rivala z Havířova, co bys fanouškům vzkázal?

Slyšel jsem, že snad jedou dva autobusy, chci, aby se tam hlavně nic nestalo, ať nejsou nějaké rvačky, s těmi Havířováky je to vždycky trochu problém, ale ať nás hlavně povzbudí a věřím, že tam budeme bodovat a fanoušci nám pomáhají hodně, kluci jak uvidí, že přijelo hodně lidí z Prostějova, tak budou chtít podat maximum, aby se jim nějak odvděčili.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Napsat komentář