0

Reporty

15/09/2018 v 12:23 od

C

Benátky nad Jizerou – Prostějov 6:4, 10. září 2018

Stejně jako pro místní, i pro fanoušky „eskáčka“ z Čech začala nová sezóna a zářijový los nám přeje. Kromě Benátek naši borci zajíždějí na Slavii, do Budějovic, na Kladno, do Ústí a do Litoměřic, a to až na dnešní výjimku všechno v sobotu, takže máme ideální příležitost zajet podpořit svůj klub. Zápas v Benátkách jako tradičně patří mezi první z venkovních duelů v nové sezóně, ve kterém se nám však v poslední době příliš nedaří. A nejinak tomu bylo i v pondělí, ale o tom později.

Do malého středočeského města na Jizeře se nás z Prahy vydávají dvě auta a celkem se nás v prostějovském sektoru schází 9, byť do supportu se zapojují jen někteří z nás, což je škoda, protože každý další hlas by byl na poloprázdném benáteckém stadionu znát. Ale i tak se snažíme fandit po celý zápas, střídáme různé chorály a povzbuzujme naše chlapce.41581904_444818439259012_5528272098553757696_nZápas se pro nás vyvíjí dobře, když první otevírá skóre Lukáš Žálčík, ale pak už tahají za delší konec provazu domácí. Dvěma brankami v přesilovce otáčejí skóre a na další gól posily z Jihlavy dokáží ještě do konce třetiny v další přesilovce reagovat. Ve druhé periodě padá jen jediný gól, a to bohužel do naší sítě, a tak do poslední dvacetiminutovky jdeme s dvougólovým mankem. To se nám daří pouze zmírnit naším nejlepším střelcem Tomášem Divíškem, ale domácí na něj dokáží rychle reagovat, stejně jako na další gól Marka Račuka. A tak z Benátek, stejně jako v loňském roce, odjíždíme s prázdnou.

Na hodnocení výkonu je asi ještě brzy. Některé posily vypadají slibně a naplňují to, co od nich čekáme, zejména Lukáš Žalčík a Marek Račuk. Tahounem našeho mužstva bude v této sezóně znovu Tomáš Divíšek. Několik okének se naopak objevilo v obraně a nebýt některých zákroků Kuby Neužila, mohli jsme prohrát i více. Sezóna však teprve začíná a i loni, po prohře v Benátkách, to nevypadalo, že by sezóna mohla dopadnout tak dobře, jak dopadla. Tak doufejme, že se to letos bude přinejmenším opakovat. Všichni v to věříme!

Ať žije Prostějov!

Sepsal: zbyna1

Napsat komentář