0

Reporty

27/10/2021 v 17:19 od

Prostějov – Přerov 3:7, 20. října 2021

Report z derby proti Přerovu rozdělím na dvě poloviny, kde se budu snažit popsat vše zajímavé, co se ve fanouškovském šlágru kola událo.

OPTICKÉ PREZENTACE

Derby s Přerovem pro nás začíná několik dní předem, když kreslíme úvodní choreo a také dva transparenty. Zdá se nám to však málo, a tak vymýšlíme perličku v podobě prasečí hlavy. K tomu všemu máme po ruce novou mávačku ANTIMEO a pár kusů pyra. Mocně mobilizujeme také na Facebooku, kde dáváme najevo, jak významné pro nás hanácké derby je. Taková příprava na tak důležitý zápas pro oba fanouškovské tábory by mi přišla naprosto samozřejmá, kdybych ale tak nějak netušil, že photoshopová předělávka jednoho komerčního billboardu v Prostějově bude z pohledu Meofans také tím posledním na co se v derby zmůžou. Celkově internetové urážení a fanklubácké upozorňování na výsledky je velkou přerovskou specialitou.

Ale pojďme to vzít postupně. Před zápasem lepíme na chodbu motivační zápas pro fanoušky, aby dnes fandili ze všech sil.

Poté už chystáme na síť postavičku z nejpopulárnějšího seriálu současnosti Squid Game, jež doplňujeme o rozdělený nápis “Připravte se – hra začíná”. Celkově se prezentace nepovedla úplně dle představ. Dalo by se říct “not grejt, not teribl”. Každopádně jsme byli zřejmě první, kteří v Česku s tifem na toto téma přišli.

Mezitím u vchodu na zimák vystavujeme prasečí hlavu se zapíchnutým nožem v jejím oku, a s omotanou přerovskou šálou. Odezva na tuto derby perličku je více než pozitivní. Lidé se okrasným doplňkem baví a mnoho z nich si ho také fotí. Od druhé třetiny hlavu poté přesouváme na spíkrovský stupínek, aby si ji užili také hosté z černé díry Hané. Na startu závěrečné periody shledáváme jako slušnost navrátit prase mezi své, a tak ho přehazujeme přes plexi na led. Tam se ho ihned ujímá jeho bratr Roman Pšurný, a tím je celá prasečí sága u konce.

Po snižující brance na 3:4 odpalujeme pár stroboskopů, jež doplňujeme o mávací vlajky “Za náš klub a za naše město” a také již avizovanou “Antimeo”. Ta má dnes svou velkou premiéru. Efekt pyra a vlajek je vždy super, tady není co řešit.

Jako poslední z našeho dnešního repertoáru tasíme v rukou nápis “Topajz drž se! A.C.A.B”. Tímto zdravíme našeho kamaráda do vězení.

Jak už jsem popsal výše, Přerov si dnes nepřipravil absolutně nic. Z jeho strany obrovská ostuda.

SUPPORT

Pokud mám rozebrat samotnou atmosféru, tak ta občas snese velké měřítko, ale bohužel jen zřídkakdy. Jsme v Česku, a tady bohužel ve většině případů stále platí, že kvalita atmosféry je závislá na stavu hry. A na ledě jsme dnes bídní. Většině fans musí být jasné už po úvodních minutách, že tohle bude zase ten typický mač proti Meoptě. Tedy naše snaha o nějaké tvoření, která se roztříští o pevnou přerovskou defenzívu, a následné trestání všech našich chyb. Na jednu stranu mě tady to ovlivnění hrou neskutečně sere, ale na druhou stranu musím říct, že i já jsem měl občas vnitřní boj sám se sebou, abych neklesal na mysli a dál fandil jak o život. Celkově se v kotli sešel poměrně slušný počet fanatiků, ale kvantita bohužel předčila kvalitu.

Z hostujícího sektoru, kde se objevila pouhá stovka Meofans, rozesetá po celé šířce a délce, se ozývá směrem k nám hlavně jejich zkurvená popelnice. Bylo by fajn, kdyby už se někdo z jádra Přerova zamyslel nad smyslem bubnu (doplněk fandění, nikoliv snaha o přehlušení všeho živého) a sjednal nápravu. Jinak z celkového hlediska atmosféry to bylo rozhodně nejslabší derby za poslední dlouhé roky. To se ale tak nějak asi čekalo.

K závěru si ještě dovolím řečnickou otázečku. Jak si Přerov počítá fanoušky na svých výjezdech? Když si rozkliknete výjezdové počty a k nim doplněné fotky na webu Meofans, tak snad žádný údaj neodpovídá. Hlavně nás pobavil především počet ze Šumperka, kdy si Přerov zapsal 68 a my 67. Obrázek si udělá jistě každý sám.

No nic, zpátky k derby. Utkání prohráváme 3:7 a ztrácíme tak 18. vzájemný zápas z posledních 25. Frustrace je na naší straně nepopsatelná a já se ptám, kdy tahle mizérie skončí? Jednou už se to přece musí otočit kurva!

Sepsal: Pirlo

Napsat komentář