0

Reporty

28/09/2018 v 19:13 od

České Budějovice – Prostějov 4:3, 22. září 2018

Po zrušeném výjezdu na Slavii z důvodu malého zájmu se většina Prostějováků nemůže dočkat výletu do Budějovic. První organizovaný výjezd, k tomu nazvaný výjezdem měsíce září, navíc do zajímavé destinace, co víc si přát? Bohužel, hlášení fanoušků opět neprobíhá dle našich představ. V sobotu ráno se nás schází celkem 47 kusů. Jako vždy někteří přihlášení neměli zapotřebí dojít a ani se omluvit… ale bez tohoto nešvaru by snad už ani žádný výjezd nemohl být. I přesto si dnes sebou všichni výjezďáci přibalili skvělou náladu, o zábavu dnes nebude nouze. A opravdu nebyla! Ihned po odjezdu v autobuse kolují nejrůznější lihoviny, destiláty, pivka a jiné laskominy. Mě zaujala zejména rumovina díky skvěle vyváženému poměru rumu s medovinou. Každý se baví dle svého gusta, zejména zadní část busu velmi často rozradostní jeden vyznavač rumu s abnormálně velkou chutí po oblíbeném nápoji. Střední část busu zase hltá historky z Drahanské vrchoviny vykládané v hanáčtině, v hlavě mi utkvěla například ta o alkoholickém kostelníkovi z Protivanova, na kterého farář musel nastražit fotopast, aby jej usvědčil z upíjení mešního vína. Cestou děláme několik zastávek, největší, asi hodinovou, na jídlo v Jindřichově Hradci. Zde trošku vypláchneme autobus i hrdla a pokračujeme v cestě. Do města na soutoku Vltavy a Malše dorážíme pár minutek před zápasem. Kupuje hromadně lístky a po jejich rozdání ihned vyrážíme do sektoru.1Protože někteří jedinci mají po cestě špinavé boty, pod naším sektorem si je poctivě čistí do námi přivezené hadry v podobě motorácké vlajky, kterou její majitelé jaksi pozapomněli v jiném prvoligovém městě. Aby se špína z botou lépe rozpustila, z domácího sektoru na nás letí pár piv. Díky za pomoc. Vlajku poté věšíme pod sektor společně s ukořistěnými domácími šálami z minulých zápasů a s nabídkou, že jsou k mání, pokud by si někdo z Budweisu chtěl taktéž boty trošku vyčistit.2 Začínáme fandit, čas od času pozdravíme místní. Těch se jako vždy na stadionu i v sektoru pro vlajkonoše schází velké množství (návštěva 5504). Za své dlouhodobé počty doma i venku mají u mě Budějovice veliký respekt. Respekt už ale nemají za své představení v dnešním zápase.4V první třetině mají pověšenou jen jednu vlajku Prague Motor a věší taktéž chuligánskou South Legion. Tato vlajka jen za první třetinu mění asi 3x své místo v sektoru, hlavně první odvázání budí úsměv, když bylo provedeno na rozkaz fanklubu. Fandění u domácích je dnes nejslabší za pět zápasu s Prostějovem, co jsem zde navštívil. Ale není každý den posvícení.
3
Na začátku první přestávky chtěl jeden vyslanec z místních fans využít nabídky na čištění botou do vlajky Budějovic. Je smutné, že ten vyslanec byl ženského pohlaví a že právě tato dívka, která se nám snažila vlajku vzít zpět, je asi více statečná a odvážná než všichni zdejší ultras. Náběh se nezdařil, nicméně jí patří velké uznání za tento kousek. O přestávce se jdeme občerstvit, někteří z našich zvolili pro občerstvení bufet na druhé straně stadionu. Zde se také rozhodli na začátku druhé třetiny kouknout na led z jiné části hlediště, než je pro hosty zvykem. Stadionem se rozezní opakovačka Prostějov našich dvou aktuálních sektorů, která vzbudí chaos u sekurity. Ta se začíná rojit a zmateně pobíhat po ochozech, ale po chvilce se jim nakonec povede obklíčit ztracené Prostějováky a zatlačit je zpět do sektoru. Mezitím však někteří domací nemají pochopení pro nové místo našeho druhého kotle. Veškeré protesty jsou na místě vyřešeny po hanácku. Na místo také dobíhá skupinka z domacího kotle, ale až v době, kdy jsou naši v doprovodu strážců pořádku.5Zbylou část druhé třetiny odfandíme společně v sektoru za vlajkami Prostějováci a Prossnitz Olmütz, které několikrát prostřídáme. Naše fandění dnes také není úplně TOP, ale snažíme se. Vedle našeho sektoru po celou třetinu postává skupinka domácích radikálněji smýšlejích osob, vedená pánem v bílé mikině s velice svérázným projevem. Domácí také již nyní vytahují několik svých vlajek velikosti XXS, které věší pod sektor. Druhá přestávka i třetí třetina probíhá bez větších komplikací, atmosféra je velice vyhrocená z obou stran. Poděkovat je třeba našemu mladému bubeníkovi, který dnes skvěle bubnuje. A i dalším mladším účastníkům zájezdu, vzorně pomáhali v autobuse i na tribunách. Jen tak dál!7 Párkrát pozdravíme domácí, kterých se také zeptáme, kdy můžeme očekávat návštěvu Ultras Motor na Hané. Od veselky v garážích jihočeské metropole před dvěma roky se u nás totiž neukázali… Ve třetí třetině se konečně probouzí tribuny a domácí jsou slyšet výrazně více. Po zápase si vynutíme děkovačku od hráčů a po rozloučení s místními odjíždíme směr Morava.8Co se dění na ledě týká, domácí vyhrávají 4:3, ale nutno podotknout, že Budějovice byly výrazně lepší, dvakrát nedaly trestné střílení a několika gólům zabránil dnes výborný Kuba Neužil. Naopak našim hráčům se povedly dát dvě přešťastné branky, takže skóre nakonec není zas tak hrozné. Ovšem omluvu za zpackané derby bych si představoval úplně jinak.

Cesta domů je poklidná, někdo dopíjí piva, někdo spí a někdo využívá služeb pánského kadeřníka. Do Prostějova přijíždíme po půlnoci. Zde ještě potkáváme delegaci ze Slezska v jednom autě, která se vydala na lov osamocených výjezdníků vracejících se domů. Když však auto narazí na hlavní skupinu fans, řidič ihned dává zpátečku, kterou jede snad ještě teď.

Výjezd do Jižních Čech nabídl kompletní a vysoce kvalitní menu pro tribunové fajnšmekry. Příště zase, snad ve větším počtu. A už se těším na domácí mač, snad se již konečně ultras z kraje rybníků přijedou podívat i na neméně krásné rybníky v Prostějově 🙂

Sepsal: Komin

Napsat komentář